Щоб підвищити експлуатаційний термін придбаного матраца, мати можливість насолоджуватися його функціональністю і естетичними особливостями, необхідно абсолютно точно наслідувати усім рекомендаціям виробника. У цій статті представлені основні правила по догляду за матрацом з урахуванням його моделі, наповнювача і інших особливостей.

Про що слід знати під час експлуатації виробу?

Природно, кожна продукція має свій експлуатаційний термін, і матрац не є виключенням. Приміром, модель, оснащена залежним пружинним блоком, зможе прослужити своєму власникові не більше 6 років, а якщо виріб виконаний на основі незалежних пружин, тоді термін збільшується до 12-15 років. Також існують матраци без пружин, ось вони є найстійкішими, оскільки здатні дарувати своєму хазяїну комфортний і здоровий сон упродовж 20 років. Але, все ж, не варто упиратися в ці “сухі” цифри, оскільки тільки від Вас залежить тривалість служіння матраца. Все що необхідно робити, так це дотримуватися нескладних правил під час догляду і використання цього незамінного спального елементу.

Вибираємо матрац правильно

Найдовговічнішим і практичним матрацом буде той, розмір якого підібраний відповідно до розмірних показників ліжка. Якщо виріб рівномірно “ляже” на дно ложа, тоді він не піддаватиметься деформації і не почнуть утворюватися складки. Також важливо вибрати правильну основу, яка зможе на довгі роки зберегти ортопедичні властивості матраца. В цьому випадку найкращим варіантом будуть безпосередньо дерев’яні ламелі, встановлені на незначній відстані один від одного. Вони ефективно покращать і підтримають анатомічні показники матраца. До того ж вони здатні забезпечувати прекрасну вентиляцію виробу.

Що ж рекомендують виробники?

  • В перший місяць з моменту купівлі необхідно двічі в місяць перевертати матрац, а потім – кожні три місяці.
  • В процесі зміни розташування виробу важливо міняти “голову-ноги” і “верх-низ”.
  • Систематично його провітрювати. Попри те, що ламелі здатні забезпечити проходження повітряного простору через матрац, цього недостатньо. Тому щороку треба виставляти матрац на свіже повітря, але, на нього не повинні впливати прямі сонячні промені і знаходитися на вулиці він повинен не довше за 4 години.
  • Кожна нова модель має в розпорядженні специфічний аромат, від якого можна позбавитися за допомогою провітрювання, перш ніж укладати доставлену покупку на ліжко, треба просто зняти заводську упаковку і виставити виріб на вулицю або балкон.

Як правильно чистити матрац?

Виробники надають моделі з двома видами чохлів : знімні і незнімні.

  • Знімний чохол Його з легкістю можна зняти і попрати в пральній машині, але, дотримуючись при цьому усіх рекомендацій і вказівок виробника відносно застосування засобів, призначених для прання, і температурного режиму.
  • Незнімний чохол Матраци з таким покриттям необхідно чистити власноручно, тому не варто допускати надмірного його забруднення, а видаляти плями у міру появи. Для того, щоб надати чохлу первозданий вигляд і чистоту, використовується холодна чиста вода і мильний розчин. Розділивши поверхню чохла на візуальні сектори, починаєте по черзі очищати кожен з них.

Для чого потрібний чохол на матрац?

Основною функцією будь-якого сучасного чохла є забезпечення захисту матраца від попадання пилу і бруду. Окрім цього, існують моделі, оброблені антистатичним спеціальним просоченням, яке усуває виникнення статичної електрики, а також антибактеріальним просоченням, що дозволяє зробити виріб максимально гігієнічним. Також виготовляються чохли на основі водовідштовхувального просочення, тому пролита рідина або висока міра вологості в приміщенні – не страшні. Під час покупки матраца можна додатково придбати ще один чохол. Це досить практичний варіант, так під час прання одного, можна використати інший.

Про що важливо пам’ятати:

  • Не згинати. Особливо ця заборона поширюється на вироби з кокосовим наповнювачем і пружинами, оскільки вони просто деформуються. Для цих цілей існують спеціальні рулонні матраци.
  • Тільки горизонтальне розташування Цей аспект відноситься до усіх життєвих випадків. Ні в якому разі не можна залишати виріб у вертикальному положенні.
  • Не вибивати. Можна тільки проводити рідкісне і легке чищення за допомогою застосування пилососа.
  • Не стрибати Це правило торкається тих, хто хоче продовжити експлуатаційний термін свого матраца.

Купуйте висококласні ортопедичні вироби в інтернет-магазині “Komforto.ua” і зможете особисто переконатися в тому, що висока якість і доступна вартість сумісні.