В той час, коли тільки почали з’являтися ортопедичні матраци у вільному продажі, суспільство відносилося до них з певною часткою недовіри – адже усе життя спали ж на ватних матрацах і все гаразд. Реклама всюди повідомляла про багато чудових властивостей і переваги, аж до лікувальних властивостей – лікування радикуліту, сколіозу і тому подібне.

Але на сьогодні індустрія виробництва ортопедичних матраців розвиненіша, з’явилися вітчизняні виробники, наприклад, Matroluxe, Velam, Come-For та ін., які відкрито заявляють про екологічні технології виробництва, про специфіку кожного матраца і його застосування.

Відповідно, реклама ортопедичних матраців стала відкритою і чесною.

Але у великому об’ємі інформації дуже важко розібратися, особливо, якщо ніколи не стикався з цим, але треба купити ортопедичний матрац. Давайте ж спробуємо розібратися, чим особливі ортопедичні матраци.

Спочатку ортопедичні матраци виконують дві основні функції, вони допомагають прийняти тілу людини правильне анатомічне положення під час сну, і тим самим збільшують комфорт спального місця. Але яких-небудь безпосередніх лікувальних ефектів ортопедичні матраци не мають, усі властивості мають суто профілактичний характер. М’язи тіла людини, що знаходиться на ортопедичному матраці знаходяться в розслабленому стані, а значить не виконують ніякої роботи.

Відповідно відбувається відновлення енергетичних запасів клітин організму. Хребет же випрямляється і розвантажується, що є безпосередньою профілактикою захворювань спини і опорно-рухового апарату загалом. Саме відсутність постійного почуття дискомфорту допомагає виспатися і почувати себе уранці добре, після сну. Проте, така широка різноманітність моделей ортопедичних матраців обумовлюється деякими принциповими відмінностями в їх конструкції.

Якісне визначення матраца із словом “ортопедичний” найбільш характерне для ортопедичних матраців з незалежними блоками пружин Pocket Spring. Ортопедичний ефект матраців з пружинними блоками Pocket Spring досягається завдяки їх конструкції, яка не передбачає жорсткого зчеплення кожної сусідньої пружини між собою і загальною дротяною основою. Таким чином навантаження на матрац від маси тіла людини розподіляється по різних зонах.

А висока чутливість різних зон пружинних блоків до анатомічних вигинів тіла людини дозволяє вирівнювати хребет і тіло набуває своєї правильної, природної форми.

Ортопедичні матраци бувають різній мірі чутливості, яка залежить від кількості пружин на квадратний метр і їх жорсткості. Якщо говорити про середню стандартну кількість пружин на ортопедичний матрац, то число складе близько 250-ти. Цінова політика така, що чим більше зон має ортопедичний матрац, і чим більше застосовано пружин з різними рівнями жорсткості, тим великий ортопедичний ефект він має, а значить і дорожче.

Специфіка дешевших варіантів ортопедичних матраців полягає в тому, що блоки, що зонують, можуть бути зроблені з пружин, скріплених між собою, або саме зонування може бути повністю відсутнім. Така примітивна конструкція характерна для матраців з пружинними блоками Bonnel. До речі, в країнах Європи вже декілька десятиліть тому заборонено називати ортопедичними матраци на пружинних блоках Bonnel, унаслідок банальної відсутності ортопедичного ефекту в матрацах цієї конструкції основи.

Звичайно ж, ортопедичні матраци складаються не лише з пружинних блоків, але і інших матеріалів, які покривають несну пружинну конструкцію шарами. Йдеться про прошарки натуральних і синтетичних матеріалів, які надають різну міру жорсткості ортопедичному матрацу. Натуральними наповнювачами є латекс і кокосова койра. Латекс дає можливість зробити поверхню матраца м’якою і пружною, а кокосова койра надає матрацу додаткову жорсткість.

З ненатуральных наповнювачів, найбільш популярним є пінополіуретан, він же поролон. Останнім часом, особливе місце у виробництві ортопедичних матраців займає матеріал Memory, який створює ефект пам’яті на поверхні матраца.

Варто також згадати про наматрацники, які бувають різними за своїми властивостями, – бавовняні, водонепроникні, чохол на гумці, антиалергенні, дитячі і антибактеріальні. Але усі ці категорії наматрацників об’єднує одне – вони захищають ортопедичний матрац від забруднень і ушкоджень.

Відносно розмірної сітки ортопедичних матраців, існує певна кількість стандартних розмірів. Умовно за розмірним критерієм матраци діляться дитячі і для дорослих. Як правило, за розміром ортопедичний матрац починається від 60 х 120 см до 200 х 200 см і більше. Стандартна висота матраца може бути 12, 15 і 20 см Відмінності стандартної висоти матраців полягають в різній можливій товщині прошарків і наповнювачів, а також заввишки пружин.

Відносно дитячих матраців, можна сказати, що вони не лише менші в розмірах, але і більш жорсткіші.

Цінова політика по ортопедичних матрацах дуже різноманітна. Звичайно ж, на це впливає велика кількість чинників. В першу чергу яка основа ортопедичного матраца. Також, кількість і якість наповнювачів, розмір матраца. Чим дорожче ортопедичний матрац, тим триваліший термін гарантії на його експлуатацію. Як правило, він складає більше 10 років на матраци якості більше середньої. На недорогі матраци гарантія від виробника складає як правило 2 – 3 роки.