Який предмет дитячих меблів є «важливим» для маленької дитини? Звичайно ж, ліжко. При його виборі в першу чергу потрібно звертати увагу на надійність збірки, відсутність гострих кутів і екологічність матеріалів виготовлення. Але не варто забувати і про матраці – адже лежати дитина буде саме на ньому. Формування постави у багато залежить від того, в якому становищі знаходиться хребет сплячої дитину.

Сучасні матраци ортопедичного типу допомагають запобігти розвитку сколіозу, кіфозу і лордоза. Будь матрац (простий або ортопедичний) повинен забезпечувати здоровий сон і комфорт, а також – не викликати жодних алергічних реакцій. У даній статті ми детально поговоримо про критерії вибору дитячих ортопедичних матраців. Ця корисна інформація допоможе вам купити дійсно якісний матрац для свого малюка – зручний, практичний, безпечний і довговічний.

1. Висока стійкість до зношування.

Маленькі діти дуже активні. Вони постійно рухаються і «крутяться» – не тільки під час ігор, але і сидячи і лежачи. А знайти маленьку дитину, яка б, незважаючи на батьківський заборону, відмовилася від задоволення пострибати на ліжку, практично неможливо. Тому вибирайте з виробів з міцними чохлами і набиванням, стійкої не лише до статичних, а й до динамічних навантажень. Якщо ви вирішили придбати матрац на пружинах, то вони повинні повністю відновлювати свою форму після стиснення / розтягування.

2. Екологічна безпека та відповідність прийнятим санітарно-гігієнічним стандартам.

ортопедичні дитячі матрациМатрац має бути абсолютно гіпоалергенним.Необхідно приділити особливу увагу і такими важливими показниками, як повітропроникність і гігроскопічність ортопедичних дитячих матраців. У плані гігієнічних вимог до наповнювача кращими є вироби, набиті латексом, морськими водоростями, кокосом і кінським волосом. Такі вироби зарекомендували себе найкращим чином – у відношенні як довговічності, так і гігієнічності.

Кокосова койра не гниє, не «пріє» і не скочується з часом. Що стосується матеріалів виготовлення чохлів, то краще віддати перевагу тканинам натурального походження – бавовні, м’якому льону і фланелі – з невеликим відсотком «синтетики» (щоб чохол «витирався» не так швидко).

Не забувайте про те, що матеріали, з яких виготовлений матрац, контактують зі шкірою малюка і впливають на його дихальні шляхи. Тому враховуйте алергенність матеріалів. При наявності у дитини алергії на матрац з натуральних матеріалів, доведеться купити ортопедичний матрац з синтетичними чохлами або наповнювачем з холлкона, пінополіуретану, штучного латексу, холлофайбера та спанбонд. Нічого «страшного» в цьому немає. Головне, щоб штучні матеріали відповідали санітарно-гігієнічним нормам.

3. Ступінь жорсткості матраца повинна відповідати особливостям розвитку, віком і вагою дитини.

Дитичі ортопедичні матрациПереважній більшості дітей у віці від 3 до 10 років прекрасно підходять як безпружинні моделі, так і на пружинах. Йдеться про матраци, виготовлених на пружинних блоках “Боннель” (тип конструкції з взаємопов’язаними пружинами). Для вищезгаданої вікової категорії лікарі-ортопеди рекомендують купувати модифікації, оснащені пружинами середнього діаметра, розташованими на близькій відстані один від одного. Справа в тому, що маленька дитина (через свою невелику вагу) просто не відчуває ніякого ефекту при використанні ортопедичного матраца зі стандартними незалежними пружинами. Такий матрац добре підійде для підлітків і маленьких дітей з великою масою тіла.

При виборі матраца для новонароджених потрібно враховувати не стільки ортопедичний ефект (немовля його особливо не відчуває), скільки гігієнічність і гіпоалергенність. Жорсткість у матраца повинна бути середньою. Сьогодні хорошим попитом користуються моделі дитячих матраців з двома «режимами» жорсткості. Для її зміни потрібно всього лише перевернути матрац на іншу сторону.