Маленька дитина проводить більшу частину життя уві сні. Здоровий сон обумовлений в тому числі і правильним положенням хребта малюка, що сприяє нормальному розвитку опорно-рухового апарату.

Саме тому якісний і правильно підібраний матрац – найважливіша умова для правильного формування скелета і хребта маляти.

Все більшу популярність завойовують так звані ортопедичні матраци, які використовуються для профілактики захворювань опорно-рухового апарату.

Батькам при виборі такого матраца варто керуватися наступними критеріями.

матрац для малюкаДитячий матрац повинен бути рівним і пружним, мати здатність підлаштовуватися під вигини тіла дитини для забезпечення рівного і горизонтального положення його хребта. Це дозволить поліпшити кровообіг різних частин тіла малюка за рахунок їх підтримки. Матрац не повинен бути занадто м’яким, щоб уникнути прогинання хребта. Зайва жорсткість може призвести до набряків.

Пружинний матрац – не найкращий варіант для дітей. Залежні пружини не забезпечують нормальної підтримки хребта, а в принципі розраховані на дитячу аудиторію матраци з незалежними пружинами є дуже дорогими.

Великим попитом користуються безпружинні матраци з різними наповнювачами, що володіють непоганим ортопедичним ефектом. Деякі виробники таких виробів стверджують, що матраци без металевих пружин більш безпечні для маляток, оскільки відсутній електростатичний і магнітний вплив на організм.

Найчастіше в ролі наповнювачів виступають кокосова койра, натуральний або штучний латекс, пінополіуретан. Всі вони мають свої особливості і функції.

Кокосова койра – кокосове волокно з латексним просоченням, що володіє ортопедичною жорсткістю і міцністю. Матрац з такого волокна без латексного просочення краще не брати, оскільки він втрачає більшість своїх позитивних властивостей.

Латекс – спінений сік каучукового дерева, здатний зберігати і відновлювати свою форму.

Пінополіуретан – це штучний матеріал, який вважається абсолютно нетоксичним. Жорсткий пінополіуретан може використовуватися в якості каркаса матраца, еластичний – в якості окремого шару. Матеріал славиться довговічністю і стійкістю до сильного тиску. Така стійкість буде особливо актуальна, коли дитина починає вчитися вставати, ходити і стрибати в ліжечку на матраці.

Матрац для немовлятВсе частіше виробники в цілях досягнення багатофункціональності комбінують наповнювачі (наприклад, двосторонні матраци з кокоса і латексу).

Від відносно дешевих поролонових і ватяних дитячих матраців варто відмовитися. Вони через свою м’якість не виконують ортопедичних функцій. Крім того, в даних матеріалах може затримуватися волога, а це вдячний грунт для розмноження небезпечних бактерій.

Чохол матраца також має велике значення. Краще сполучення достоїнств характерно для чохлів з жаккардової тканини з синтетичними волокнами. Ситець і бавовна програють їм в довговічності. Щоб матрац прослужив довше, використовуйте наматрацники.

Стандартний розмір дитячого матраца – 60 см на 120 см. Необхідно обов’язково підбирати розмір матраца в суворій відповідності з внутрішнім розміром ліжечка, щоб уникнути зсуву, сповзання або утворення нерівностей, які можуть порушувати сон дитини.

Крім того, при виборі матраца зверніть увагу на екологічність і не алергічність всіх використовуваних матеріалів. Обов’язково попросіть всі сертифікати відповідності та гігієнічності, що підтверджують безпеку вироби.