Здоровий сон – найважливіша складова і запорука міцного здоров’я. Коли ми спимо, наш організм відновлюється і відпочиває, заповнюючи витрачені під час неспання енергію і сили. Саме тому так важливо, щоб спальне місце було комфортним і зручним.

Дитина проводить більшу частину життя уві сні. Правильно підібрані ліжко, матрац і подушка сприятимуть зміцненню його розвивається опорно-рухового апарату.

Немовлята сплять без подушки. Старші діти можуть спати на похилих або спеціальних противоудушливих подушках. Традиційні прямокутні подушки бажано використовувати тільки для дітей старше року.

Наповнення подушкиНайтрадиційнішим наповнювачем є пух водоплавних птахів (найчастіше – гагара, лебідь). Такі дитячі подушки дуже комфортні і м’які. Характерні великий обсяг при малій вазі. Іноді наповнювач як домішка включає невелику частину пера. Однак, в пуху можуть з’явиться кліщі-сапрофіти, що може призвести до виникнення алергії. Крім того, такі подушки вимагають регулярного чищення.

Овеча шерсть в якості наповнювача дитячої подушки дуже тепла і зігріває, зберігає тепло на холоді, а прохолоду в спеку, її електростатичні властивості сприяють поліпшенню кровообігу. Лікарі рекомендують використання таких подушок для малюків з підвищеним тонусом м’язів комірцевої зони. Але цей натуральний матеріал швидко звалюється і зрідка може викликати алергічні реакції.

Найдешевшим і непридатним для використання в дитячій подушці наповнювачем є вата. Вона швидко злежується, збивається, а найголовніше – практично не володіє здатністю до повітрообміну.

Останнім часом все частіше в якості наповнювачів для дитячих подушок використовуються натуральні рослинні матеріали, зокрема, гречана або рисова лузга, збори рослин та ін. Вони можуть застосовуватися для ароматерапії і прекрасно підходять для зняття стресу і напруги. Для деяких дітей такі подушки можуть здатися злегка жорстким, а для їх чутливої ​​шкіри – навіть колючими. При виборі цих наповнювачів варто враховувати ще одну їхню специфічну властивість – легке шелестіння.

Дуже довговічними в експлуатації є такі синтетичні матеріали як синтепух і комфорель. Їх позитивні властивості, а саме, легкість і міцність, в рази збільшуються при використанні таких матеріалів у вигляді кульок. Ці силіконізовані наповнювачі дуже швидко сохнуть після прання, добре тримають форму.

Від подушки з синтепоном краще відмовитися, оскільки даний наповнювач недовговічний і може спресувати. Для дітей, схильних до пітливості, краще вибрати подушку з ліоцелю.
Здоровий сон дитиниОстаннім часом, користується великим попитом і володіє хорошими експлуатаційними характеристиками, латексний наповнювач. Латексні ортопедичні подушки дозволяють підтримувати під час сну голову малюка в правильному положенні.

Дитячі подушки з таким сучасним матеріалом як пінополіуретан, володіють ефектом “пам’яті” – властивістю підлаштовуватися під контури тіла і реагувати на температуру. Вони ідеально повторюють форму голови і шиї малечі, надалі повільно набираючи початкової форми. Тому такі подушки підходять для дітей зі схильністю до сколіотичної деформації хребта.

Правильно обрана подушка по висоті повинна бути не більша половини розміру дитячого плеча.

Ортопедичні подушки і їх застосування до цих пір викликають розбіжності. Деякі лікарі вважають, що використовувати їх можна строго за медичними показаннями і рекомендацій. Інші ж вважають, що шкоди від них в будь-якому випадку не буде.